List the price per ounce instead of price per unit.
将价格单位列为每盎司而不是单元单位。
But she said setting a minimum price per unit was "probably illegal".
但她表示,设置单位商品的最低价格“可能是非法的”。
The game's selling price was $15 per unit.
这游戏的售价为每套15元。
Here it is. The unit price is USD 15.00 per kilogram.
在这儿,单位价格是每千克15美元。
Tracy:The list price is US$110 per unit.
崔西:标价是每支美金一百一十美元。
The unit price is USD 15.00 per kilogram.
在这儿,单位价格是每千克15美元。
Checks unit cost to ensure that they are charged as per contract price.
检查货品单价确保与合同价相符。
Checkss unit cost to ensure that they are charged as per contract price.
检查货品单价确保与合同价相符。
The unit price has been amended to read (reading) US$0.56 per piece instead of existing.
单价已修正为每个0.56美圆而不是原来的单价。
Report the precise size, price and output per unit time of the products.
对本公司采购商的规格,价格,以及单位时间商品的产量作准确的报价。
Report the precise size, price and output per unit time of the products.
对本公司采购商的规格,价格,以及单位时间商品的产量作准确的报价。
应用推荐